کابینت آشپزخانه

کابینت های آشپزخانه می توانند هر فضایی را با سبکی مدرن و یا سنتی برای شما به تصویر بکشند. با داشتن ابعاد ، مارک ها ، سبک ها و گزینه های بسیار زیاد ، شاید شما بخواهید در میان تنوع کابینت ها زیباترین و بهترین را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید. انتخاب با شما است اما هر نوع کابینت در آشپزخانه دارای ویژگی های خاص خود است.اگر تصمیمتان جدی است که نوع مورد نظر خود را خریداری کنید می توانید برای خرید آسانتر با مشاوران ما تماس بگیرید تا بهترین را به شما معرفی کنند. تیم ما بهترین نوع و جنس کابینت را در اختیار شما خواهد گذاشت، بیشتر تحقیق کرده و تعداد مورد نیاز خود را محاسبه و حتی باید بدانید که تصمیم دارید چه تعدادی نوع پایه دار و چه تعداد نوع دیواری باشد، هم چنین چند کشو در هر کابینت مورد نیاز شما است. در ایران انواعی از کابینت با جنس های متفاوت ساخته می شود از این نوع کابینت ها می توان به کابینت ممبران، کابینت ام دی اف، کابینت هایگلاس، کابینت وکیوم و کابینت کلاسیک، کابینت مدرن و .. اشاره کرد.

بهترین نوع کابینت آشپزخانه کدام است؟

آیا تا بحال به این موضوع فکر کرده اید که چه نوع جنسی برای کابینت خود انتخاب کنید؟ یا اینکه بهترین جنس برای کابینت آشپزخانه چیست؟ اولین جنسی که اکثریت افراد به ان فکر می کنند چوب است. انتخاب جنس چوب برای کابینت آشپزخانه دارای تنوعی بسیار جالبی است. برخی نیز تنها برای درب های کابینت از جنس چوب استفاده می کنند. چوب دارای ظاهری زیبا و از استقامت بالایی برخوردار است.

انواع کابینت:

– کابینت آشپزخانه ممبران

– کابینت آشپزخانه ام دی اف

– کابینت آشپزخانه هایگلاس

– کابینت آشپزخانه مدرن

– کابینت آشپزخانه وکیوم

– کابینت آشپزخانه چوبی

– کابینت آشپزخانه فلزی

چوب ها گرم و زیبا هستند. هنگامی که در محیط آشپزخانه خود قدم می زنید و کابینت های چوبی اطراف خود را نگاه می کنید احساس گرما را حس خواهید کرد. چوب جلوه ای از زیبایی طبیعی و کلاسیک به آشپزخانه شما می بخشد. زیبایی انواع چوب برای کابینت بی نظیر است. مخلوط چوب جامد با وسایل استیل ضد زنگ و میزهای چوبی می تواند محیطی بسیار شگفت انگیز را به شما هدیه دهد. اگرچه به نوع چوبی که شما برای کابینت خود انتخاب می کنید بستگی دارد اما اکثریت چوب های مورد استفاده با دوام هستند. چوب ها دارای تنوع رنگ بوده و نوع بافت آنها نیز متفاوت است، هم چنین در صورت استفاده طولانی مدت هنگامی که از براق دهنده ها استفاده کنید ظاهری نو را به خود می گیرند. ابته باید گفت از معایب استفاده از برخی چوب ها جذب رطوبت و خوردگی چوب است. کابینت آشپزخانه ممبران تمام چوب است.

چوب ام دی اف چیست؟ MDF مخفف اختصاری برای یک نوع چوب مهندسی شده است. نام کامل فیبر تخته متوسط است. MDF از پانل های نازک ساخته شده از فیبر چوب ، رزین و موم است. وقتی صحبت از چوب مهندسی می شود ، MDF معمولاً سطح بالاتر از تخته سه لا محسوب می شود. متراکم تر ، قوی تر و بادوام تر است. به همین دلیل تقریباً به اندازه چوب جامد کاربردهای زیادی دارد و برای کابینت های آشپزخانه گزینه خوبی است. با توجه به موارد کابینتی که از ام دی اف ساخته می شود می توان به نوع ممبران و هایگلاس ، وکیوم اشاره کرد که از ورقه های ام دی اف در انها استفاده می شود.

این نوع کابینت که از روکش ممبران ساخته شده است و دارای روکش پی وی سی است. بهترین مزیت این نوع جنس این است که موریانه ها از ان دور می شوند و خوردگی در این نوع جنس دیده نمی شود. اما رنگ های متفاوتی ندارد و زود رنگ آنها نیز تغییر خواهد کرد. البته روکش پی وی سی در این نوع کابینت بر روی چوب ام دی اف کشیده خواهد شد و روی آن چسب زده می شود و به کمک یک تکنولوزی خاص روکش ممبران بر روی ان وکیوم خواهد شد. به دلیل اینکه این نوع روکش گران است فقط یک سمت کابینت از روکش ام دی اف و طرف دیگر از پی وی سی سفید استفاده خواهد شد. 

کابینت آشپزخانه  وکیوم که از ورقه های ام دی اف در ان استفاده می شود بسیار مناسب است. وکیوم یک روکش است که فشرده شده است و با این نوع فشردن خلا ایجاد می شود و روکش کاملا به سطح مورد نظر می چسبد. وکیوم در اصل یک نوع تکنولوژی است که با استفاده از آن می توان مقاوم ترین وزیباترین نوع های متفاوت روکش را ساخت.

جنس هایگلاس از نوعی است که بسیار زیبا و براق و مات است. انها در اصل از متریال پی وی سی با روکش هایگلاس هستند و برای آشپزخانه های مدرن مناسب هستند. در واقع کابینت آشپزخانه هایگلاس از جنس ام دی اف است اما روکش آن از نوع پلی گلاس است.

این نوع کابینت ها که براق تر و بسیار جمع و جور و کارامد هستند در دنیای مدرن امروز جای خود را باز کرده اند. از هرنوع جنسی در این نوع کابینت استفاده می شود حتی در برخی انواع کابینت مدرن از چوب استفاده خواهد شد، متریال دیگر این نوع کابینتها لمینت،شیشه یا فلز است. منازل مدرن هم اکنون بیشتر از کابینتهای زیبای مدرن استفاده کرده که دارای طرح ها و رنگهای متفاوتی است.

رنگ سفید رنگ خنثی محسوب می شود برای همین می توان آن را در کنار رنگ های دیگر مخصوصا رنگ های گرم استفاده کرد. شما می توانید کابینت سفید را در کنار رنگ ها و تجهیزات طبیعی استفاده کنید و به این ترتیب جلوه رنگ سفید را بیشتر کنید. کابینت سفید را با انواع متریال می توان تولید کرد که بستگی به سلیقه مشتری و میزان هزینه او بستگی دارد. انواع کابینت سفید را به اختصار نام می بریم کابینت سفید چوبی و کلاسیک، کابینت سفید وکیوم و هایگلاس که در دکوراسون آشپزخانه مدرن می توان از آنها استفاده کرد. 

کابینت آشپزخانه فلزی:

امروزه استفاده از این نوع جنس برای کابینت آشپزخانه بسیار رایج شده است به این دلیل که این نوع دارای دوام بسیار بالا و زیبایی و براقی بسیار شگفت انگیزی است که چشم هر بیننده را به خود جلب می کند. بسیاری از افراد ترجیح می دهند بدنه کابینت خود را از جنسی فلزی و قوی استفاده کرده و برای طرح درهای کابینت از چوب استفاده کنند.البته برای این نوع جنس از درهایی استیل و یا آلمینیومی نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت. 

چرا فولاد ضد زنگ:

این نوع جنس آنقدر براق و تمیز است که اگر لکه ای بر روی ان قرار گیرد به سرعت پاک می شود و اینکه رطوبت را به خود جذب نمی کند و زنگ نمی زند. و مهم ترین دلیل استفاده از آنها مقاومت بالای آن است که باعث می شود سالهای زیادی در آشپزخانه شما بدون هیچ گونه آسیبی باقی بماند. اما باید گفت این نوع جنس از تنوع رنگی زیادی برخوردار نیست و هم چنینی از معایبی که دارد این است که روی درهای انها هر نوع لکی به شکل واضح دیده می شود.این نوع جنس نسبت به انواع دیگر گران تر است.

شما می توانید در صورت نیاز به هر گونه مشاوره درباره طراحی و ساخت انواع کابینت آشپزخانه با ما تماس بگیرید، کارشناسان و مشاوران ما در هر لحظه پاسخگوی سوالات شما هستند.